Mandle plátky

Neohodnoceno
85 Kč 165 Kč od 85 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta

Mandle nakrájené na tenoučké plátky se skvěle hodí nejen na pečení, ale také jako posypka na dozdobení rozličných pokrmů.

Nutriční hodnoty / 100 g

Energetická hodnota: 1 917 kJ / 458 kcal

Tuky: 27,7 g z toho nasyceých: 2,7 g

Sacharidy: 47,8 g z toho cukry: 36,2 g

Bílkoviny: 9 g

Vláknina: 4,8 g

Sůl: 0 g

1917 kJ (458 kcal), Bílkoviny: 9 g. Sacharidy: 47,8 g (z toho cukry 36,2 g). Tuky: 27,7 g (z toho nasycené mastné kyseliny 2,7 g). Vláknina: 4,8 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mandle jsou bohaté na všechny základní živiny. Mezi potravinami rostlinného původu patří mandle k jedněm z nejbohatších na proteiny. Více než polovinu hmotnosti mandlí tvoří tuky. Skládají se především z mononenasycených (34 %) a polynenasycených (11 %) mastných kyselin, hlavně kyseliny linolové, která v nervové soustavě plní důležitou funkci. Obsahují méně sacharidů než proteinů či tuků. Proto je vhodné kombinovat je s chlebem nebo se sušeným ovocem, jako jsou rozinky či fíky. Jsou bohaté na vitaminy B1, B6 a na vitamin E. Mandle jsou jedním z nejbohatších rostlinných zdrojů vápníku a fosforu. Jsou také velmi bohaté na zinek, měď a mangan, tj. stopové prvky, které v těle plní důležité funkce. Pravidelná konzumace mandlí posilňuje nervy, dodává pevnost svalům a pomáhá překonávat stres, depresi a únavu. Sportovci a těžce pracující najdou v mandlích potravinu, která dodává tělu energii a vitalitu.